پیش‌بینی ٢٥ درصد سود برای صندوق سرمایه‌گذاری یکم ایرانیان

مدیرعامل تامین سرمایه نوین گفت: صندوق سرمایه‌گذاری یکم ایرانیان با تضمین حداقل سود ١٩ درصدی، ٢٥ درصد بازدهی پیش‌بینی کرده است.

حسین عبده تبریزی در رابطه با راه‌اندازی اولین صندوق بزرگ سرمایه‌گذاری مشترک که از فردا با سرمایه ٥٠ میلیارد تومانی پذیره‌نویسی می‌شود، اظهار داشت: صندوق سرمایه‌گذاری یکم ایرانیان اولین صندوق بزرگ کشور است که از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز دریافت کرده و با دیگر صندوق‌های ٥ میلیارد تومانی شرکت‌های کارگزاری دارای تفاوت‌هایی است. 

*تفاوت های صندوق یکم با دیگر صندوق ها 

وی ادامه داد: این تفاوت به دو لحاظ ابعاد و تضمین سود است. به طوری که با توجه به سرمایه ٥٠ میلیارد تومانی، صندوق سرمایه گذاری یکم ایرانیان ١٠ برابر صندوق‌های کوچک بوده و از طرف دیگر در شرایط نامناسب بازار سهام حداقل سود ١٩ درصدی را تضمین می‌کند. 
عبده تبریزی ادامه داد:بر این اساس اگر کسی بیش از ٣ ماه اقدام به سرمایه‌گذاری در این صندوق کند، حداقل سود روز شمار ١٩ درصدی را دریافت خواهد است، بدین معنی که اگر بازدهی صندوق بیش از ١٩ درصد باشد، سود مازاد به علاوه اصل سرمایه‌ داده خواهد شد. 
وی با بیان اینکه این سود بالاتر از سود نظام بانکی و اوراق مشارکت است، ادامه داد: تضمین حداقل ١٩ درصد سود روز شمار در حالی اعمال می‌شود که این صندوق ذهن سرمایه‌گذاران از نگرانی‌ها را آسوده خواهد کرد و در نوع خود محصول جدیدی است که خریداران واحدهای این صندوق به نوعی اختیار فروش دارند. 

*پیش‌بینی بازدهی ٢٥ درصدی 

مدیرعامل تامین سرمایه نوین در برابر این سوال که با توجه تضمین حداقل سود ١٩ درصدی، پیش‌بینی بازدهی این صندوق در یک سال چند درصد است، خاطرنشان کرد: سود مورد انتظار سرمایه‌گذاری این صندوق حداقل ٢٥ درصد است . یعنی نه تنها اصل پول سرمایه‌گذاری تضمین می شود بلکه سود مورد انتظار افراد می‌تواند حداقل ٢٥ درصد و در صورت بهبود شرایط بازار سهم بیش از این درصد هم باشد. 

* یک توصیه به سرمایه گذاران 

عبده تبریزی به سرمایه‌گذاران علاقمند در این صندوق توصیه کرد: به دلیل لزوم هماهنگی‌های فنی، افراد در آغاز کار این صندوق باید بیش از سه ماه سرمایه خود را در این صندوق بگذراند اما بعد از طی چند ماه می‌توانند به طور روزانه اقدام به خرید و فروش واحدهای این صندوق کنند. 
وی ادامه داد: بر این اساس اگر کسی در نود و یکمین روز اقدام به فروش کند ١٩ درصد سود را دریافت خواهد کرد اما اگر کمتر از ٩١ روز باشد سودی را نخواهد گرفت.