سازمان بورس مجوز پذیره‌نویسی هفدهمین صندوق سرمایه‌گذاری را صادر کرد

سازمان بورس و اوراق بهادارمجوز تاسیس هفدهمین صندوق سرمایه‌گذاری را با نام صندوق سرمایه گذاری بورس بیمه صادر کرد.
به گزارش به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، رییس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این خبر افزود: در صورتی که این صندوق در سه ماه آینده پذیره‌نویسی اولیه خود را با موفقیت به پایان برساند، مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس دریافت خواهد کرد.

کیانی اظهار داشت : شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران مدیر و ضامن و موسسه حسابرسی آزمون پرداز، متولی و حسابرس این صندوق سرمایه گذاری خواهند بود. 

رییس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار هدف از تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری را جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آن‌ها به خرید انواع اوراق بهادار به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، بهره‌گیری از صرفه‌جویی‌های ناشی از مقیاس و تامین منافع برای سرمایه‌گذاران اعلام کرد. 

کیانی کاهش هزینه بکارگیری نیروی‌های متخصص در گردآوری، تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار، فراهم کردن امکان سرمایه‌گذاری مناسب و متنوع‌تر در دارایی‌ها و کاهش ریسک، نمایندگی سرمایه‌گذاران در مقابل اشخاص ثالث و ضمانت نقدشوندگی سرمایه‌گذاران را از امتیازات فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام از دیدگاه سرمایه‌گذاران اعلام کرد. 

وی ورود اشخاص غیرحرفه‌ای به بازار سرمایه از طریق سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و گسترش سرمایه‌گذاری‌ها در صنایع و شرکت‌های گوناگون را از دیگر مزیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام عنوان کرد.سازمان بورس و اوراق بهادار پیش از این مجوز تاسیس و فعالیت ١٥ صندوق 
سرمایه گذاری در سهام (١٤ صندوق در اندازه کوچک و یک صندوق در اندازه بزرگ) و یک صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت را صادر کرده است.