افزایش ٣/١٣ واحدی شاخص کل در پایان معاملات روز شنبه

شاخص کل امروز با ٣/١٣ واحد افزایش به هشت هزار و ٥٤٨ واحد رسید.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، شاخص بازار اول امروز با توقف بر روی عدد شش هزار و ٩٢٦ واحد ٢/١٣ واحد افزایش را در پرونده خود ثبت کرد. شاخص بازار دوم با ٢/٣ واحد افزایش به ١٢ هزار و ٩٣٨ واحد رسید. شاخص صنعت در پایان معاملات امروز بازار سهام با توقف بر روی عدد شش هزار و ٥٨٩ واحد، نسبت به روز کاری پیش از آن هشت پله بالاتر ایستاد.
امروز مخابرات ایران با ٥٢ میلیون و ١٥٨ هزار سهم، پالایش نفت اصفهان با چهار میلیون و ٦٧٦ هزار سهم، پتروشیمی خارک با دو میلیون و ٤٩٣ هزار سهم، سایپا با سه میلیون و ٦٠٤ هزار سهم، صنعتی دریایی ایران با چهار میلیون و ٤٥٧ هزار سهم، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با یک میلیون و٧٨٦ هزار سهم، توسعه معادن و فلزات با دو میلیون و ٢٣٩ هزار سهم، ماشین سازی اراک با هشت میلیون و ١١٤ هزار سهم، پتروشیمی فناوران با یک میلیون و ٧٤ هزار سهم و مالی و اعتباری سینا با دو میلیون و ٦٥٠ هزار سهم بهترین تقاضاهای خرید را داشتند.
در مقابل این گروه سرمایه‌گذاری غدیر با شش میلیون و ٢٧٢ هزار سهم،‌ ملی صنایع مس ایران با ٩٩٧ هزار سهم، سرمایه­گذاری توسعه ملی با چهار میلیون و ٢٥٩ هزار سهم، سیمان بجنورد با ٧٨٣ هزار سهم، سیمان‌اردبیل‌وآهک‌آذرشهر با ١٢٠ هزار سهم، نیروکلر با ٧٣٩ هزار سهم، نورد و قطعات‌ فولادی با ٧٩٢ هزار سهم، سیمان داراب با ٢٨٥ هزار سهم،‌ سیمان دورود با ٢٣٩ هزار سهم و سرمایه‌گذاری مسکن با ٧٧٣ هزار سهم بهترین عرضه‌های فروش را به خود اختصاص دادند.
در معاملات امروز تالار کالسیمین‌، آلومتک‌، بیسکویت‌ گرجی‌، ‌سالمین‌، مس‌ شهیدباهنر، خدمات‌دریایی‌تایدواتر‌، ایران‌ تایر، لعابیران‌، ریخته‌گری‌ تراکتورسازی‌ ایران‌ و ماشین‌سازی‌نیرومحرکه‌ بیشترین افزایش قیمت را داشتند.
این در حالی است حق‌تقدم سیمان‌ارومیه‌، پمپ‌ سازی‌ ایران‌،‌ آلومینیم‌ پارس‌، ماشین‌آلات صنعتی تراکتورسازی، گلتاش‌، سرمایه‌‌گذاری‌ شاهد، سرمایه‌گذاری‌صندوق‌بازنشستگی‌، کارتن‌ ایران‌، توسعه‌ معادن‌ روی‌ ایران‌،‌ سرمایه‌گذاری‌توکافولاد بیشترین کاهش قیمت سهام را تجربه کردند